Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunları İstanbul

0
522 views

Dijital ortamlarda oynanan kaçış oyunları içerisinde bir çok akıl oyununa, bulmaca ve şifrelere sahiptir, bir kaç yıl önce Japonya bilgisayar platformunda oynanan bu oyunların potansiyelini gördüğünde kaçış oyunlarını gerçeküstü kaçış denemeyini çevirmiş ve gerçek hayata uyarlamıştır. Kısaca korku evi ve kaçış oyunları hakkında bilgi vermek gerekirse, her oyunun kendine has bir kurgusu bir hikayesi vardır, bu hikayelere göre hazırlanan oyunlar bulmaca yada korku ağırlıklı olabilir. Genelde korku evi kategorisindeki oyun evlerinde yada oyunlar bulmacalar ikinci planda yer alır, daha çok ziyaretçilerin korkutulması hedeflenir. Bulmaca ağırlıklı oyunlarda ise hesaplamalar, mekanizmalar ve hikaye kurgusu daha ön planda olur.

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunları İstanbul

İstanbul Beyoğlu Korku evleri ve Kaçış Oyunları

Son iki yıldır Türkiye’de faaliyete başlayan evden kaçış oyunu oyun alanları artış göstermeye başlamıştır. Eğer İstanbul içerisinde yaşıyor ve gidecek bir oyun evi arıyorsanız Akıl Oyunları Kulübü sizin için doğru bir adres olacaktır, korku evleri alanında yer alan Ceset Mezarlık ve Ceset Morg oyunlarının yanına sıra bulmaca ağırlıklı alanı tamamıyla çöl kumu ile kaplı olan Gizemli Piramit Memphis adında da bir oyunları var.

Evden kaçış oyunu ve korku evleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.akiloyunlarikulubu.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!