Teknoloji

Windows 7 İçin Yolun Sonu Gözüktü!

Microsoft, Efsane İşletim Sistemi Windows 7 için yolun sonunun gözüktüğünü açıkladı.

Microsoft cephesinden yapılan açıklamaya göre hayatımızda büyük bir yeri olan, 22 Ekim 2019(9 yıl önce) tarihinden beri severek bilgisayarlarımızda kullandığımız Windows 7 işletim sistemi için destek süresini çok yakında sonlandırmayı planlamaktadır.

22 Ekim 2019 tarihinden beri sorunsuz şekilde kullanmakta olduğumuz işletim sistemi için Microsoft 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows 7 için destek süresini sonlandıracak. Destek süresinin bitmesiyle birlikte Microsoft Windows 7 kullanıcıları için herhangi bir güncelleme yayınlamayacağı için 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren sisteminiz büyük bir risk ile karşı karşıya kalacaktır. Herhangi bir muhtemel yaşanacak açığa karşı sisteminiz korumasız kalacaktır.

Microsoft bu noktada Windows 7 kullanıcılarını ileride yaşanabilecek güvenlik risklerine karşı kullanıcıları Windows 10’a geçmeleri konusunda uyarmaktadır.

Bir Yorum

  1. Teşekkürler ali gültekin takip avm sitemi geliştirmek için birkaç program kullanıyorum ve genelde win7 seviyoyorum bu hiç iyi olmadı 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu