Teknoloji

Windows 7 İçin Yolun Sonu Gözüktü!

Microsoft, Efsane İşletim Sistemi Windows 7 için yolun sonunun gözüktüğünü açıkladı.

windows 7 icin yolun sonu gozuktu | Windows 7 İçin Yolun Sonu Gözüktü!

Microsoft cephesinden yapılan açıklamaya göre hayatımızda büyük bir yeri olan, 22 Ekim 2019(9 yıl önce) tarihinden beri severek bilgisayarlarımızda kullandığımız Windows 7 işletim sistemi için destek süresini çok yakında sonlandırmayı planlamaktadır.

22 Ekim 2019 tarihinden beri sorunsuz şekilde kullanmakta olduğumuz işletim sistemi için Microsoft 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows 7 için destek süresini sonlandıracak. Destek süresinin bitmesiyle birlikte Microsoft Windows 7 kullanıcıları için herhangi bir güncelleme yayınlamayacağı için 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren sisteminiz büyük bir risk ile karşı karşıya kalacaktır. Herhangi bir muhtemel yaşanacak açığa karşı sisteminiz korumasız kalacaktır.

windows 7 windows 10 | Windows 7 İçin Yolun Sonu Gözüktü!

Microsoft bu noktada Windows 7 kullanıcılarını ileride yaşanabilecek güvenlik risklerine karşı kullanıcıları Windows 10’a geçmeleri konusunda uyarmaktadır.

Ali Gültekin

https://www.aligultekin.com.tr/ - Ali GÜLTEKİN Kişisel Site Kurucusu

Bir Yorum

  1. Teşekkürler ali gültekin takip avm sitemi geliştirmek için birkaç program kullanıyorum ve genelde win7 seviyoyorum bu hiç iyi olmadı 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu