Plaj Şemsiyesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

0
1.790 views

Plaj şemsiyesi, plajlarda güneşten korunması amacıyla kullanıldığından öncelikle açık renk olmasına dikkat etmek gerekir. Daha sonrasında ise uzun kullanım ömrü sunması açısından kaliteli olmalıdır.
Ülkemizin 3 tarafı da denizlerle çevrili olması plaj turizmi açısından zengin olmasını sağlamaktadır. Özellikle yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelen ülkemizde yerli turistler de oldukça fazladır. Bu da deniz turizmini oldukça önemli kılmaktadır.
Deniz turizmi deyince akla tabiki de plaj, deniz, sahil, yüzmek geliyor insanın aklına. İnsanlar plajlarda şezlonglarına yerleşir ve denizin keyfini çıkartır.

Ancak gün boyu suda kalmamız imkansızdır. Bunun için şezlonglarımıza ara ara geri döneriz veya suda fazla vakit geçirmeyi sevmeyenler için şezlonglar daha da önemlidir. Şezlongları da tek başına kullanmamız neredeyse imkansızdır. İlaveten bir plaj şemsiyesi de olması gerekir. Çünkü güneş ışınları tam tepeden yüzümüze yüzümüze vurduğu sürece ne rahat oturabiliriz, ne de sağlığımızı koruyabiliriz. Güneş ışınlarından korunmak için güneş kremleri de tercih etmemiz gerekmektedir. Çünkü uzun süre güneş ışığına maruz kalmak, deri yanıkları, deri hastalıkları gibi sorunlara yol açabilir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamak için önlemlerimizi almamız gerekir. Bunun da en önemli yöntemi güneş kremi sürmek, plaj şemsiyesi kullanmaktan geçer. Plaj şemsiyesi fiyatları açısından da uygundur.

Plaj Şemsiyesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Güneş ışınlarının vücudumuzdaki D vitamini açısından önemi büyüktür. Bu nedenle ara ara güneşlenmekte fayda vardır. Özellikle bronzlaşmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Ancak, özellikle açık renkli tene sahip kişiler için güneş ışınları bazen sıkıntılar da oluşturabilir. Çünkü güneş ışınlarının yararlı olduğu kadar, zararlı yönlerinin de olduğu bilinmektedir.
Bu rahatsızlıklardan bazıları, güneş yanığı, kırışıklıkların artması, cilt lekeleri, çillenmenin artması, solar keratoz denilen özellikle el ve boyun bölgelerindeki kızartılar veya kahverengi şeklinde kabuklanmış deri lezyonları, dudaklarda ve derilerde çatlama ve kuruma, gözlerde katarakt gibi çeşitli rahatsızlıklar gibi birçok rahatsızlığa sebep olabilmektedir. Bu nedenle güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamız önerilir. Her şeyin dozunda olması önerilir.
Güneş ışınlarından korunmak için özellikle plajlarda plaj şemsiyesi kullanmanız gerekmektedir. Suyun içerisinde güneş ışınları bana zarar vermez diye düşünmeyin. Çünkü belli bir kırılmaya uğrasalar dahi güneş ışınları su altında dahi etki etmektedir ve cildinizi yakabilir. Bu nedenle uzun süre suda kalmanız önerilmez, ayrıyeten sudan çıktıktan sonra da ıslak vücudunuzla güneş altında durmamanız önerilmektedir. Özellikle güneş yanıkları uykusuz ve sancılı geceler yaşamanıza ve tatilinizi zehir olmasına neden olacaktır. Buna maruz kalmamanız için yapmanız gerekenleri yukarıda saydık.
Plaj şemsiyesi kullanım itibariyle plajlarda kullanılsa da, günlük hayatımızda bahçelerde, çeşitli yerlerde de kullanılabilir aslında. Sadece plajla sınırlamak olmaz. Güneşin varlığının olduğu her yerde kullanmanız uygundur. Amacı da zaten güneşten korumaktır. Kaliteli bir plaj şemsiyesi alırken plaj şemsiyesi fiyatları da göz önünde bulundurulmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!