Google Plus Kapatıldı!

0
788 views

Google tarafından 28 Haziran 2019 tarihinde duyurulan Google Plus servisi ilk dönemde davetiye sistemi ile üye kabul etmiş, 20 Eylül 2011 gününden itibaren ise hayatımıza girmeye başlamıştı. Ve 02 Nisan 2019 tarihi itibari ile servis biz tüketicilerin kullanımına kapatılmış oldu.

Google Plus Kapatıldı!

Facebook ve Google gibi dünya çapında yer edinmiş şirketler, neredeyse dünyanın yarısı kadar insanın kişisel verilerini elinde bulundurmaktadır. Kullanıcılar gönüllü olarak kişisel verilerini bu büyük sitelere teslim etmekteydi. Geçtiğimiz yıl yaşanan Facebook’un kullanıcılarının kişisel verileri satması skandalı, internetteki kişisel verilerin aslında ne amaçla saklandığını ortaya çıkarmış oldu.

Hemen arrdından bir darbe de Google cephesinden geldi. 2015 ve 2018 yılları arasında Google tarafında kişisel verilerin üçüncü taraf kişilerle paylaşıldığı hatası ortaya çıktı. Dünyadaki 52.5 milyon kişiyi etkileyen bu güvenlik açığı sebebiyle, Google bir karar alarak Google Plus hesaplarını kapatacağını duyurdu.

Google Plus hesapları ağustos ayında kapatılacaktı ancak Google bu tarihi Nisan ayına çekti. 02 Nisan 2019 tarihi itibariyle Google Plus hesapları tüketicilerin kullanımına tamamen kapatıldı.

Şu anda Google, tüketici sürümü Google+ hesaplarındaki ve Google+ sayfalarındaki içeriği silme sürecinde. Bu işlemin tamamlanması birkaç ayı bulması öngörüldüğü için içeriklerinize halen ulaşabilme ihtimaliniz var. Bu zaman zarfında, daha önce Google+ ürününde içerik oluşturduysanız, kalan Google+ içeriğinizi indirip kaydedebilir ve Google+ profilinizi silebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Kalan Google+ etkinliğinizi görüntülemeniz ve silmeniz de mümkün olabilmekte..

Daha detaylı bilgi için https://support.google.com/plus/answer/9217723 sitesini ziyaret edebilirsiniz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!