Anasayfa » Günlük » Youtube’a Erişim Engellendi!

Youtube’a Erişim Engellendi!

Türkiye’de Twitter yasağının ardından popüler video paylaşım sitesi Youtube’de bundan nasibini aldı. Youtube’a erişim yasağı getirildi.

youtube-erisim-engeli

Türkiyede twitter yasağı konuşulurken Suriye ile ilgili tapelerin sızmasının ardında popüler video paylaşım sitesi Youtube’ye TİB kararı ile erişim yasağı getirildi.

TİB’in resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, sitenin TİB tarafından erişime engellendiği belirtildi. Kararın açıklama bölümünde ayrıca ‘itiraz et’ butonu da yer alıyor. İtiraz butonuna tıklandığında ise “unvan, kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve açıklama” bölümlerinin doldurulması talep ediliyor.

Başbakan Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında, twitter’ın kapatılmasıyla ilgili bir soruya, ‘bunların arkasında YouTube var’ demişti.

Alınan karar az önce 3G internet erişimi sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine tebliğ edildi.Yasaklama kararı, gün içinde operatörler ve şirketler tarafından aşama aşama uygulamaya konacak.

KAPATMA KARARI BU KEZ MAHKEMEDEN ÇIKMADI

Twitter’a erişim mahkeme kararıyla durduruldu. Ancak siteye hâlâ çeşitli yöntemlerle girilebiliyor.

youtube-erisim-engeli-karari

Hakkında Ali Gültekin

İstanbulda yaşıyorum, Aslen Karamanlıyım. Amatör olarak Web alanında uğraşıyorum. Projelerimde en çok kullandığım hazır scriptler; Joomla ve Wordpress ağırlıklıdır. Açıköğretim okuyorum..

4 Yorum

  1. youtube engellense n olcakki caydırma politikasından başka en basiti comodo dns yetiyo bu işler için , tabi hala bilmiyenler var ayrı mesele birazcık araştırmak şart.

  2. youtube ıcın dns ayarları ıyı bı cozum de kapalı kalması sacmalık ınsan ıstedıgı surece ne olursa olsun yapar gırer bulur 🙂

  3. youtube kapansa ne olcak dns ayarları oldugu surece bu caydırıcı bı cozum degıl

  4. Her ne kadar Youtube sitesine girişler kısıtlanmış olsa bile yasaklı sitelere giriş programları ile giriş yapmak gayet mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir