Yandex.Market Yayın Hayatına Başladı!

5
6.665 Okuma

Yandex dizininde yer almakta olan çevrimiçi mağazalara,  bu mağazaların sunduğu ürünlerin fiyatları ve çeşitli özellikleri hakkında bilgilerin yer aldığı bunun yanında; ürünler ve satıcılar hakkındaki müşteri yorumlarını da içeren yeni dikey arama servisi Yandex.Market yayın hayatına başladı.

yandex-market

Yandex.Market sayesinde kullanıcılar, ilgilendikleri ürünleri detaylı bir şekilde arayabilir, buldukları seçenekler arasından ürünün özellikleri ve en uygun fiyatlı ürünleri seçebilirsiniz. Yandex’in bu yeni servisinin; ürünler hakkında genel bilgi toplamadan sipariş vermeye kadar, web’de ürün ve satıcı arama sürecinin her aşamasında kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayarak yardımcı olması hedefleniyor.

yandex.market

Yandex.Market kullanıcıları, ürün kategorileri veya markalar arasından seçim yaptıktan sonra, teknik özellikler ve fiyat filtreleri aracılığıyla seçim yelpazesini daraltabilecek, belirli bir ürün, model veya satıcı hakkında yapılan yorumları da inceleyerek kendilerine en uygun seçeneği belirleyerek kendilerine uygun olanı şeçebilirler. Seçimlerini yaptıktan sonra ilgili çevrimiçi mağazanın web sayfasına yönlendirilen kullanıcılar, sipariş işlemini burada tamamlayabilecekler.

Yandex ve özellikle Yandex.Market yardımıyla potansiyel müşteri pazarında yer almak isteye çevrimiçi mağaza sahipleri, bir katılım formu doldurarak ücretsiz olarak servise dahil olabilirler.

An itibarıyla 500’ün üzerinde çevrimiçi mağazanın sunduğu ürünleri dizinlemiş olan Yandex.Market’e market.yandex.com.tr adresinden ve ayrıca arama sonuçları sayfasındaki Market sekmesinden ulaşılabilmektedirler.

Yandex.Market: www.market.yandex.com.tr

5 YORUMLAR

  1. Yandex son yıllar da Türkiye’de yatırımlarını çok iyi yapıyor önceden kıyaslama ve ucuzlama sitelerine giriyordum tek tek şimdi ise yandex market ile her ikisini de yapabiliyorum. Bence Daim Yandex!!

  2. Yandex bu özelliği ile bir gittigidiyor, bir sahibindencom gibi davranmaya başladı. Pekçok hizmeti bir arada kaliteli olarak veriyorlar ancak google karşısında ne kadar dayanabilecekler, bu savaşı kim kazanabilecek merak konusu

  3. Googleye hegomanyasında olan bir sektöre yandex güzel bir rakip oluşturmakta googlenin el attığı her alana rakip olmakta birde adsense ve adwords işlerine el atarsa daha güzel olacaktır rekabet iyidir kalite artar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here