WordPress 4.5 “Coleman” Yayınlandı

2
730 Okuma

Popülerleşen içerik yönetim sistemi WordPress’in 4.5 sürümü çıktı. Jazz müziğinin ünlü sanatçısı Coleman Hawkins onuruna WordPress 4.5 versiyonuna  “Coleman” adı verildi. Birçok yeniliği bünyesinde barındıran güncellemenin detayları bu yazıda.

wordpress-45-coleman-yayinlandi

Popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress, başarılı güncelleştirmelerinin yanı sıra tema ve eklenti konusunda sunduğu sayısız içerik ile bir blog sitesinden tutun, e-ticaret sitesine kadar birçok amaçla kullanılabilmektedir. Kullanıcıların gönlünde taht kuran WordPress sürekli olarak kendini yenilemektedir.  Yeni versiyonu WordPress yönetim panelinden otomatik olarak güncelleyebilirisiniz. Yeni özellikleri ile gelen 4.5 versiyonu iş akışınızı ve web sitenizi özelleştirmenizi daha da kolaylaştıracak.

wordpress-4-5-coleman-yayinladi

Coleman Hawkins kimdir ?

Coleman Hawkins (d. 21 Kasım 1904, St. Joseph, Missouri – ö. 19 Mayıs 1969, New York kenti, ABD), ABD’li caz müzikçisidir. Doğaçlamadaki ustalığıyla, eskiden yalnızca bir yenilik olarak görülen tenor saksofonu cazın en popüler çalgılarından biri durumu­na getirmiştir. Dört yaşında piyano, yedi yaşında viyolon­sel, dokuz yaşında da saksofon çalmayı öğrendi. Daha 20 yaşına gelmeden profes­yonel oldu.

En başarılı çalışmalarından bir bölümünü 1923-34 arasında Fletcher Henderson’ın büyük topluluğuyla birlikte ger­çekleştirdi. Bu topluluktan ayrılarak Avru­pa turnesine (1934-39) çıktı. ABD’ye dön­dükten sonra modern caz akımlarını destek­leyen birkaç tanınmış müzikçiden biri oldu. Hawkins, karmaşık armoni yürüyüşleri konu­sunda tam bilgiye sahip ilk caz saksofoncularındandı. Ben Webster ve Chu Berry gibi swing döneminin büyük saksofoncularından başka Sonny Rollins ve John Coltrane gibi önde gelen modern cazcıları etkiledi. Lester Young ortaya çıkana değin tenor saksofon­da Hawkins’in derin ve yoğun tonu ile hızlı vibratolu üslubu belirleyici oldu. Young’dan sonra bile birçok yorumcu onun üslubuna bağlı kaldı. Hawkins caz tarihinin en güçlü doğaçlamacılarından biriydi. Coşkulu ve ateşli üslubunu yaşlandığında bile korumayı başardı. 1939’da orkestraya uyarladığı “Body and Soul” adlı parça en beğenilen yapıtıdır.

WordPress 4.5 İle Gelen Yenilikler

  • Inline Links (İçeriğe Bağlama)

Yazarken dikkat dağıtmayan bir arayüz ile yalnızca yazmaya odaklanacaksınız. Bu özellik içeriklerinize daha kola bağlantı vermenizi sağlayacaksınız.

wordpress-içeriğe-bagla

  • Formatting Shortcuts (Kısayol Formatları)

Başlıklar ve listelemeler için kısayol formatları ile daha eğlenceli bir hâl aldı. Şimdiye kadar ki en kullanışlı yatay çizgi ve <code>

wordpress-kisayol-formatlari

  • Live Responsive Previews (Canlı Responsive Önizlemeler)

Canlı Responsive Önizleme özelliği ile sitenizin tüm ekranlarda sorunsuzca göründüğünden emin olabileceksiniz. Mobil önizleme, Tablet önizleme ve Masaüstü önizleme özelliklerini direkt olarak özelleştirici menüsünde bulabileceksiniz.

wordpress-ozellestirme

  • Custom Logo (Tercihi  Logo)

Temalar artık marka ve işletmenize göre düzenlenebilir logoları destekleyecek.  Özelleştirici menüsünde Twenty Sixteen, Twenty Fifteen teamalarında deneyebilirsiniz.

wordpress-logo

İşte WordPress ‘in 4.5 “Coleman” giriş videosu


WordPress 4.5 sürümü hakkında daha detaylı bilgi için https://wordpress.org/news/2016/04/coleman/ adresini ziyaret edin..

WordPress 4.5 İndirin!

WordPress 4.5 İndirme Bağlantıları

WordPress 4.5 İngilizce Sürümü İndirmek İçin Tıklayın..

WordPress 4.5 Türkçe Sürümü İndirmek İçin Tıklayın..

2 YORUMLAR

  1. Sitenizi beğenerek takip ediyorum. Sürekli güncel bilgiler paylaşılmakta. Üstelik bu bilgilerde boş bilgiler değil. Hepsi gündelik hayatta işimize yarar bilgiler. Umarım bu güncelliğinizi asla kaybetmezsiniz ve birçok makalenizde bizlere ışık tutarsanız. Bu yazıda diğer yazılar kadar bilgi verici ve kalite kokuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here