WordPress 4.1 İle Gelen Yenilikler

0
1.771 Okuma

Merhaba arkadaşlar bu yazıda WordPress 4.1 ile birlikte gelen yeniliklerden bahsedeceğim.

WordPress-4-1-ile-gelen-yenilikler

WordPress ekibi, WordPress 4.1 sürümünde yine bir çok pratik yenilikleri kullanıcılarına sunmuş bulunmakta. WordPress ekibi bu sürümde daha iyi kullanım deneyimi sunan ek özellikler getirmiştir.

WordPress 4.1 Özellikleri

1- Karşınızda Yepyeni Bir Tema Yirmi Onbeş(Twenty Fifteen)

Yepyeni bir tema yapılmıştır, Twenty Fifteen(Yirmi Onbeş). Temiz, mobil destekli, blog tarzı siteler için basit ve kullanışlı bir tema.

Twenty-Fifteen-theme

En yeni varsayılan temamız, Twenty Fifteen(Yirmi Onbeş), temiz bir görüntü ile blog odaklı bir tasarıma sahip

Twenty Fifteen(Yirmi Onbeş) Google’s Noto yazıtip ailesi ile kusursuz bir dil desteğine sahiptir.

İleri dönük tipografi ile her ekran boyutunda okunabilirlik.

İçeriğiniz her zaman merkezde yer alır, ister telefonda, ister tablette, ister dizüstü, ister masaüstü bilgisayar olsun.

Twenty-Fifteen-mobile

2- Dikkat Dağıtmayı Önleyici Yazım

Bazen tek ihtiyacınız olan sadece düşüncelerinizi kelimelere dökmek için yeterince konsantre olabilmektir. Dikkat dağıtmayı önleyici yazma modunu açmayı deneyin. Yazmaya başladığınızda dikkatinizi dağıtacak her şey yavaşça yok olacak ve sadece yazınıza odaklanabileceksiniz. İhtiyacınız olduğunda ise tüm araçlarınız anında geri dönecekler.

wordpress-dfw-screen-1024x614

WordPress 4.1 En İyi Noktaları

1- Bir Dil Seçin

Şu an WordPress 4.1 hali hazırda 44 dile çevrilmiş durumda ve daha fazlası da yolda. Genel ayarlar sayfasından istediğiniz dile geçebilirsiniz(bu özelliği kullanabilmek için sitenizin dosya sisteminin yazdırılmaya uygun olması gerekir).

2- Her Yerden Çıkış Yap

Eğer halka açık bir bilgisayarda hesabınızdan çıkış yapmayı unuttuysanız artık profil sayfanıza gidip, tüm konumlardan hesabınızdan çıkıp yapabilirsiniz.

3- Vine Gömmeleri

Vine üzerinden bir video gömmek, yeni bir satırda videonun adresini yapıştırmak derecesinde kolay. Bu şekilde gömülebilecek tüm listeyi buradan inceleyebilirsiniz.

4- Eklenti Önerileri

Eklenti yükleyici denemeniz için size eklentiler önerir. Öneriler sizin ve diğerlerinin daha önce yükledikleri eklentilere dayanır.

Ayrıca Resim eklenen yazılarda resmin kodu içerisinde HTML kodu düzenleme yapabilmeyi sağlayan özellik eklenmiş (Inline formatting).

Kaputun altında ise geliştiriciler için yeni sorgu imkanları, tema özelleştirici API’ı, <title> etiketinin özelleştirilmesi vb güzellikler bulunuyor.

WordPress 4.1 sürümü hakkında daha detaylı bilgi için https://wordpress.org/news/2014/12/dinah/ adresini ziyaret edin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here