Çarşamba , 28 Haziran 2017
Anasayfa » WordPress » WordPress 4.1.2 Yayınlandı

WordPress 4.1.2 Yayınlandı

Popüler içerik yönetim sistemi (CMS) WordPress’in 4.1.2 sürümü yayınlandı. Bu önemli bir güvenlik dağıtımıdır ve en kısa sürede sitelerinizi güncellemenizi öneririz.

WordPress 4.1.2 Yayınlandı

WordPress 4.1.1 ve önceki sürümlerde açıklar bulunduğu ve hacker gruplarının son dönemde bu açıkları kullanarak bir çok wordpress sitesine zarar verdiği bilinmekteydi. WordPress bu açıkların kapatıldığı yeni 4.1.2 sürümü yayınlandı.

WordPress 4.1.1 ve öncesinde anonim kullanıcıların sitenin yönetimini ele geçirebilmelerine olanak sağlayan kritik bir çapraz-site betik açığı mevcut. Bu dağıtım ile hem bu açık, hem de diğer üç güvenlik açığı kapatıldı;

– WordPress 4.1 ve üzerinde geçersiz ya da tehlikeli dosya isimlerine sahip dosyalar yüklenebiliyordu.
– WordPress 3.9 ve üzerinde kısıtlı bir çapraz-site betik açığı, sosyal mühendisliğe olanak sağlayabiliyordu.
– Bazı eklentiler SQL enjeksiyonu açığına sebep oluyorlardı.

Bir çok wordpress kullancısının mağdur olduğu hacker saldırıları yeni sürüm ile birlikte bertaraf edilmiş oldu. Tüm wordpress kullanıcılarının dört gözle beklediği bu yeni sürüm ile birlikte ayrıca güveliği artırmak için ekstra önlemler alındı. WordPress 4.1.2 sürümü ile bu açıkların kapatıldığı bildirildi. Ayrıca bir çok eklenti de güvenlik gereği yeni sürümler çıkardılar. WordPress’in yanı sıra, kullandığınız eklentilerin de sürümlerini güncellemeyi ihmal etmeyin.

Her zaman olduğu gibi, işlemlere başlamadan önce dosya ve veritabanı yedeği almanızı bir kere daha hatırlatmak isteriz.

WordPress 4.1.2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

WordPress 4.1.2 İndirin!

WordPress 4.1.2 İndirme Bağlantıları

WordPress 4.1.2 İngilizce Sürümü İndirmek İçin Tıklayın..

WordPress 4.1.2 Türkçe Sürümü İndirmek İçin Tıklayın..

Hakkında Ali Gültekin

İstanbulda yaşıyorum, Aslen Karamanlıyım. Amatör olarak Web alanında uğraşıyorum. Projelerimde en çok kullandığım hazır scriptler; Joomla ve Wordpress ağırlıklıdır. Açıköğretim okuyorum..

4 Yorum

  1. WordPress’e ait son güncelleme ile var olan yaklaşık 11 – 12 adet güvenlik açığının kapatıldığını öğrendim. WordPress kullanıcıları için ziyadesi ile sevindirici bir durum. Bana göre bir çok wordpress kullanıcısı çok iyi derece de kodlama dili bilmediği için güvenlik açıklarını da kapatma konusunda yetersiz kalıyordu. Bu güncelleme sayesinde omuzlarımızda ki güvenlik açığı yükü hafiflemiş oldu..

  2. Ya Ali kardeş bu 4.2.2 wordpressi indirdim ben. Daha sonra dosyaları zipten çıkardım.

    Burada wp-content/ klasörünün içerisinde languages, plugins, themes, upgrade klasörleri var. Ancak uploads klasörü yok. bu da üsttekler gibi otomatik gelmiyor mu? wordpress sayfasına resim ekliycem wp-contet/uploads/2015/… gibi dizin yok diyor. bunu kendim olusturdum yene yok..

    he bu arada Cevabını buradan at.. buradan artarsan Googleda değerin artar.

    hadi görüşürüz..

  3. bu güncellemede açıklar kapatılmıştır inş 😀 güvenlik açığı vardı diğer sürümlerde

  4. blog sayfanızı sürekli güncel olarak takip ediyorum. Bu şekilde faydalı bilgiler her zaman işime yarıyor. Bu yazıda her zaman işe yarayacak bir bilgi paylaşmısınız. Teşekkurler, takipdeyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir