WordPress 3.7 Yayınlandı

8
5.604 Okuma

Popüler içerik yönetim sistemi (CMS) WordPress 3.7 sürümü kullanıma sunuldu.
wordpress-3_7

Bundan bir kaç gün önce WordPress 3.7 sürümünün geleceğini şu konudan duyurmuştum. Ve beklenen sürüm dün itibariyle yayınlandı. Yeni sürüm kullanıcıları hem rahatlatacak hem de daha güvenli bir WordPress deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Yeni sürüm ile birlikte kullanıcılar WordPress ana sürümlerinde çıkacak ara güncellemeleri ( Yani WordPress 3.7’den 3.7.1 , 3.7.2 sürümlerini ) otomatik olarak alacaklar.

Kısaca bütün yeni özelliklere değinmek gerekirse;

1. Otomatik Güncelleme : Bu özellik sayesinde kullanıcılar WordPress ana sürümlerininin ara güncellemelerini (Örneğin 3.7′den 3.7.1 güncellemelerini ) hiçbir şey yapmadan otomatik güncelleme özelliği ile kavuşabilecekler.

2. Çeviri : Dil desteğinin eklenti ve temalarda daha iyi uygulanması için wordpress.org üzerinden api erişimi ile dil dosyalarının da güncel olarak tutulması sağlanarak daha iyi bir WordPress deneyimi sunulacak.

3 . Daha Güçlü Şifreleme : Kullanıcı şifrelerinin daha güçlü olarak saklanması adına yenilikler içerecek.

Bu üç özellikten en dikkat çeken özellik olarak nitelendirebileceğimiz “Otomatik Güncelleme” özelliği WordPress 3.7 ile birlikte kullanıcıları güncelleme derdinden kurtaracak. İlk otomatik güncelleme ise WordPress 3.7′den WordPress 3.7.1 sürümüne geçişte yaşanacak.

Otomatik güncelleştirme seçeneği kullanıcıların kafasında bir çok soru işaretinin yer almasına yol açtı. Bu seçenek ile kullanıcılar güncelleme sonrasında bir sorun ile karşılaşıp karşılaşılmayacağı konusundadır. Matt Mullenweg, WordPress  3.7′den sonra gelecek olan güncellemelerin sisteme zarar vermemesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ve sitede her hangi bir sorun olmadan başarılı bir şekilde güncelleştirmeleri kullanıcılara sunacaklarını açıkladı.

WordPress 3.7 İngilizce Sürümü İndirmek İçin Tıklayın..

WordPress 3.7 Türkçe Sürümü Daha Çıkmamıştır..

8 YORUMLAR

    • WordPress 3.6 sürümünden güncelleme yapacaksanız, gönül rahatlığıyla yapın derim. Türkçe olarak kuruluyor. Güncellemeyi yaptıktan sonca güncellemeler kısmında ise alt kısımda Translations bölümünde Türkçe dil seçeneği güncellemesi çıkıyor onu da yaptıktan sonra işlem tamamdır diye düşünüyorum.

      • 2.X sürümünde kal derim o zaman. Çünki 2.X ‘de seo daha iyiydi. Seo sistemi düştü. WordPress Türkiye artık yetişemiyor demeyeyimde çevirmek istemiyorlar gibi davranıyor. En iyisi Herşeyin orjinalini kullanmak. Bu günden ihtibaren artık İngilizce olarak kullanacağım.

  1. otomatik güncelleme derken, şu an olduğu gibi önce ingilizce sürümü, bir kaç gün sonra Türkçe sürümü çıkıyor. peki ya Türkçe olan sitemiz ingilizce sürümüne otomatik güncellerse ne olacak?

    • Dil dosyalarıda 3.7 sürümü ile güncellenebilir bir yapıya kavuşmuş gibi gözüküyor. Wp- admin –> Başlangıç –> Güncellemeler kısmına bakarsanız Translations diye bir kısım göreceksiniz. Dil güncellemeleri buraya geliceğini düşünüyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here