WordPress 3.7 Geliyor

0
5.703 Okuma

Popüler içerik yönetim sistemi WordPress 3.7 sürümü ile çok yakında  kullanıcılar karşısına çıkıyor.

WordPress-wp

WordPress’in yeni ana sürümü olacak WordPress 3.7 birkaç önemli özellik ile geliyor. Bu özellikler içerisinde en dikkat çekeni kullanıcıları büyük bir sıkıntıdan kurtaracak gibi görünüyor. Bu özelliklere kısaca değinmek gerekirse;

WordPress 3.7 Dikkat Çeken Özellikler

1. Otomatik Güncelleme : Bu özellik sayesinde kullanıcılar WordPress ana sürümlerininin ara güncellemelerini (Örneğin 3.7’den 3.7.1 güncellemelerini ) hiçbir şey yapmadan otomatik güncelleme özelliği ile kavuşabilecekler.

2. Çeviri : Dil desteğinin eklenti ve temalarda daha iyi uygulanması için wordpress.org üzerinden api erişimi ile dil dosyalarının da güncel olarak tutulması sağlanarak daha iyi bir WordPress deneyimi sunulacak.

3 . Daha Güçlü Şifreleme : Kullanıcı şifrelerinin daha güçlü olarak saklanması adına yenilikler içerecek.

Bu üç özellikten en dikkat çeken özellik olarak nitelendirebileceğimiz “Otomatik Güncelleme” özelliği WordPress 3.7 ile birlikte kullanıcıları güncelleme derdinden kurtaracak. İlk otomatik güncelleme ise WordPress 3.7’den WordPress 3.7.1 sürümüne geçişte yaşanacak.

Otomatik güncelleştirme seçeneği kullanıcıların kafasında bir çok soru işaretinin yer almasına yol açtı. Bu seçenek ile kullanıcılar güncelleme sonrasında bir sorun ile karşılaşıp karşılaşılmayacağı konusundadır. Matt Mullenweg, WordPress  3.7′den sonra gelecek olan güncellemelerin sisteme zarar vermemesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ve sitede her hangi bir sorun olmadan başarılı bir şekilde güncelleştirmeleri kullanıcılara sunacaklarını açıkladı.

WordPress 3.7 Final sürümü kullanıma sunulmuştur..

WordPress 3.7 Final sürümünü İndir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here