Windows 9 Ücretsiz Olabilir!

0
4.626 Okuma

Microsoft’un en çok para kazandığı ürünlerinin başında Windows işletim sistemi gelmekte. Microsoft, şirketin altın yumurtlayan tavuğu keserek Windows’u ücretsiz yapmayacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak ZDNet’in iddiasına göre Windows 9 ücretsiz olabilir.

Windows-9

 

Microsoft’un bu noktada temel hedefinin eski Windows sürümlerini kullanan kişileri daha yeni sürümlere terfi ettirmek olduğunu söyleyen ZDNet, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7’de dahil olmak üzere eski Windows kullanıcılarına Windows 9’u ücretsiz olarak dağıtabileceğini iddia etti.

windows-9-design-concept

Windows 8,1 güncellemesi gibi olacak

İddiaya göre Windows 9, Windows 8,1 güncellemesi gibi kayda değer yenilikler getirecek ve Windows 8,1, Windows 7 Service Pack 1 kullanıcılarına güncelleme merkezi üzerinden ücretsiz bir şekilde sunulacak.

İlk değil

Kod adı Threshold olan Windows 9’un ücretsiz dağıtılabileceği iddiası aslında ilk defa dile getirilmiyor. Özellikle Apple’ın Mac OS X’i ücretsiz dağıtmaya başlamasının ardından Microsoft’un da böyle bir hamle yapacağını düşünen kişiler tarafından ortaya atılan bu iddia, bir süredir internette dolaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here