Çarşamba , 28 Haziran 2017
Anasayfa » İşletim Sistemleri » Windows 8.1 Yayınlandı

Windows 8.1 Yayınlandı

Microsoft’un merakla beklenen işletim sistemi Windows 8.1  yayınlandı.

windows-8-1

Merakla beklenen işletim sistemine Windows 8 kullanıcıları, Windows 8.1 sürümüne  Windows uygulama mağazasından ücretiz olarak indirerek güncelleyebiliyorlar.

230’un üzerinde ülkede, 37 farklı dilde sunulan Windows 8.1’in kutulu sürümü 18 Ekim 2013  tarihinden itibaren teknoloji marketlerdeki yerini alacaktır. Bu tarihten sonra satın alınacak yeni PC’lerde Windows8.1 sürümü önyüklü olarak gelecektir.

Tablet, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara kadar geniş kullanım sahasında en iyi Windows deneyimi vaatlerinde bulunulan Windows 8.1, kullanıcıların sesine kulak verilerek geliştirilmiştir.

Windows kullanıcılarının olmazsa olmaz olarak nitelendirdiği başlangıç düğmesinin eski yerini alan Windows 8.1, başlangıç ekranında daha fazla özelleştirme şansı sunarak kullanıcılar karşısında çıkıyor. Bilgisayar açılışında başlangıç ekranı ya da masaüstü görünümü arasında seçim şansı sunmaktadır.

windows-81-RTM
Windows 8.1 sürümünde dikkat çeken bir diğer özellik ise; yeni Bing arama özelliğidir. Yeni Bing arama özelliği sayesinde ister Bilgisayar’da, ister bulutta ya da internette aranılan içeriğe çok daha kolay ulaşım olanağı getirilmiştir.

Bulut teknolojisi çözümlerinde de büyük geliştirmeler sunan Windows 8.1, SkyDrive entegrasyonu ile birlikte geliyor. Bu yeni özellik ile Windows 8.1 kullanıcıları sakladıkları dosyalara her yerden ulaşabiliyor ve her türlü değişikliği yapabiliyorlar.

Bu özelliklerin yanında Windows 8.1, daha fazla yerleşik uygulama ve servisler sunuyor. Yenilenmiş Windows uygulama mağazası, iyileştirilmiş çoklu görev ve verimlilik gibi yenillik ve özelliklerle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Hakkında Ali Gültekin

İstanbulda yaşıyorum, Aslen Karamanlıyım. Amatör olarak Web alanında uğraşıyorum. Projelerimde en çok kullandığım hazır scriptler; Joomla ve Wordpress ağırlıklıdır. Açıköğretim okuyorum..

One comment

  1. Bilgi için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir