Windows 10 Duyuruldu

2
4.410 Okuma

Microsoft ekibi, düne kadar Windows 9 olarak bildiğimiz işletim sistemini tanıttı. Microsoft ters köşe yaparak yeni nesil işletim sistemi Windows’u “Windows 10” olarak duyurdu.

windows-10

Microsoft’un Windows 9 yerine neden Windows 10 ismini neden kullandığı, neden sayı atladığı henüz bilinmemekte. Ama bu tartışmasız bir gerçek ki Windows 10 akılda daha kalıcı. Microsoft, Windows 10’un Teknik Önizleme sürümünü bugün yayınlayacak. Microsoft yeni işletim sistemini 2015 yılının başlarında piyasaya sürecek. Microsoft ekibi kullanıcılara daha iyi bir windows deneyimi sunmak için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir.

Windows-10-Technical-Preview

Windows 10 ile beraber en büyük yenilik başlat menüsünün tekrardan geriye gelmesidir. Microsoft klasik başlat menüsünü yenileyerek tekrar geri dönüşü, çoklu masaüstü özelliği ve gelişmiş çoklu işletim sistemi özelliğini ön plana çıkardı. Başlat menüsünün tekrardan aramıza dönüşü kullanıcıları çok memnun etti.

Windows 10 mobil cihazlar için birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Microsof tarafından verilen bilgide 4 inçten 80 inçe kadar olan her cihazda Windows 10 kullanımını sunacak. Bu cihazlar arasında dokunmatik ekrana sahip cihazlarda olacak, kalemle de, klavye-mause ile kullanılabilen cihazlarda yer alacak.

Windows  çok etkileyici bir işletim sistemi olacak. Kullanıcılar eski başlat menüsü ve tasarımdaki yeniliklerden oldukça memnun olacaklarına eminim. Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü’nü buradan indirebilirsiniz. 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here