Anasayfa » Günlük » Twitter Erişime Açıldı

Twitter Erişime Açıldı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) tedbir amaçlı erişim engelleme kararından 13 gün sonra Twitter erişime açıldı.

twitter

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’a erişim, açılan sahte hesaplarla bazı vatandaşların kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle verilen mahkeme kararları doğrultusunda 20 Mart gecesi TİB tarafından tedbir amaçlı engellenmişti.

Ünlü Mikro blog sitesi Twitter için dün Anayasa Mahkemesi’nden karar çıkmış ve düşünce özgürlüğünün engellenmemesi için yasağın kaldırılması gerektiği söylenmişti. Ve Twitter kullanıma açılmıştır.

Hakkında Ali Gültekin

İstanbulda yaşıyorum, Aslen Karamanlıyım. Amatör olarak Web alanında uğraşıyorum. Projelerimde en çok kullandığım hazır scriptler; Joomla ve Wordpress ağırlıklıdır. Açıköğretim okuyorum..

9 Yorum

  1. sosyal paylaşım siteleri halkın vazgeçilmezi haline gelmiş kimse temenni kapatamaz artık diye düşünüyorum

  2. umarım tekrar kapanmaz. 🙂

  3. kapandı da ne oldu herkes bir yolunu bulup giriyordu yine 🙂

  4. Kısa bir süre kapandı ama çoğu kişi yine twitter üzerinden aldı bu haberi. Zaten youtube kapandıktan bu yana hepimiz vpn, tunnel kullanımında bayağu ustalaştık. Cep telefonlarından girişde sıkıntı yaşadık sadece, o da mobilde vpn lerin problem yaşatması yüzünden.

  5. Twitter yaptığı hatanın farkına vardı ve nihayet ülkemize gelerek özrünü beyan etti. Bu tür durumlarda daima ülkemizin yanında olmamız gerektiğini düşünüyorum.

  6. heran kapana bilir bu hükümetin işi belli olmaz 🙂

  7. inş. tekrar kapanmaz çok eksikliğini hissettik.

  8. Umarım tekrar kapatılmaz. Kapatılmasına dair yazılar görmekten bıkmıştık artık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir