Periscope – Android İçin Canlı Yayın Uygulaması

2
6.618 Okuma

Periscope android uygulaması ile dilediğiniz yerde, dilediğiniz anda canlı yayınlarınızı yapabilir, özel anları paylaşabilirsiniz.

Periscope

Periscope sosyal medya devi Twitter tarafından kullanıcılara sunulan ve her kullanıcının kendi canlı yayınını yapabilmesine olanak tanıyan bir video paylaşım uygulaması.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir canlı yayın uygulaması olan Periscope Android versiyonu size, arkadaşlarınızla ve tüm dünya ile özel anlarınızı, dilediğiniz görüntüleri, dilediğiniz anda paylaşma imkanı veriyor. Takipçileriniz Periscope aracılığıyla sizin yayınlarınızı takip edebiliyor ve yayınlarınıza katılarak sizinle etkileşimde bulunabiliyor. Periscope canlı yayınlarına katılan kullanıcılar yayın hakkında yorum yapabiliyorlar ve kalpler göndererek beğenilerini sizinle paylaşabiliyorlar.

Periscope sayesinde kullanıcılar soru – cevap şeklinde yayınlar da yapabilmekteler. Siz canlı yayınınızı yaparken diğer kullanıcılar tarafından gelen yorumlar akış halinde görüntülenebiliyor.

Periscope üzerinde hangi kullanıcıların sizin yayınlarınızı takip edebileceğini belirlemenize izin veriliyor. Bu sayede özel yayınlar yapabilmeniz mümkün oluyor. Önceden yapılan canlı yayınlar 24 saat içerisinde tekrar izlenebilmek üzere saklanabiliyor. Dilediğiniz zaman bu sonradan oynatılmak üzere kaydedilen yayınları silebiliyorsunuz.

Periscope kullanıcıları yayınlarını Twitter üzerinden paylaşabiliyorlar. Paylaşılan bu bağlantıya tıklayan takipçiler Periscope yayınınızı internet tarayıcıları veya Periscope uygulaması üzerinden takip edebiliyor.

Periscope genel olarak ele alındığında istediğiniz an, istediğiniz yerde istediğiniz görüntüyü paylaşmanızı mümkün kılan bir yayın aracı olarak tanımlanabilir.

Ayrıca Türkiye de Periscope uygulamasını bir çok ünlüde kullanmaktadır. Cem Yılmaz, Tuba Ünsal, Murat Dalkılıç, Oğuzhan Koç, Ömür Gedik, Gökhan Türkmen, İrem Derici, Işın Karaca, Yonca Evcimik ve daha birçok ünlü Periscope ile hayatlarından bazı anları takipçileri ile paylaşıyor. Habercilerden ise Nevşin Mengü, İrfan Değirmenci, Ruşen Çakır, Ebru Baki uygulamayı kullanan isimler arasında yer alıyor.

Periscope Uygulamasını Android Marketten İndirmek İçin Tıklayın

2 YORUMLAR

  1. ben htc desire 616 kullaniyorum ve 4.2.2 android sistemli cihazim periscope giris saglayamiyorum. Android kitkat ve ustu midellere uyumlu olsugundan bu uygulamayi ne sekilde kura bilirim yada bi gncelleme gelmesi olasi bi durum mu ? bu konu uzerindebilgi verirseniz memnun edersiniz beni…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here