Pendik’te Ramazan Bir Başka Güzel

0
7.583 Okuma

Pendik’te Ramazan sabit iftar çadırları ve çeşitli mahallelerde kurulacak sofralarla bütün Pendikliler güzel bir ramazan geçirecekler.

pendik-ramazan-cadiri

Bu sene 120 bin kişiye Pendik Belediyemiz tarafından sabit iftar çadırları ve çeşitli mahallelere kurulacak sofralarla Pendik’liler bir araya gelecek.

pendikte-ramazan-1

pendikte-ramazan-kenan-sahin

Ayrıca Ramazan’ın ruhuna yakışır şekilde etkinlikler, sohbet programları ve tasavvuf müziği konserleri de düzenlenecek.

Türkçe, Arapça ve Boşnakça ilahiler okuyacaklar

Ramazan ayı münasebetiyle Pendik Müftülüğü Camilerde programlar düzenleyecek. Böylece huzur ve bereket ayında manevi atmosfer en üst düzeye çıkacak. Pendik Belediyesi desteğiyle gerçekleştirilecek  programlar kapsamında Kardeş Belediye Novi Pazar’dan 25 kişilik ilahi grubu (Hor Djulistan) gelecek. 19 Temmuz akşamı sahne alacak olan grup,  Türkçe, Arapça ve Boşnakça ilahiler söyleyecek.

Belediyeye ait sabit ve sokak iftar yerleri

Pendik Belediyesi,  Ramazan ayı boyunca Bahçelievler Mahallesi’nde  sabit iftar çadırı ve Kaynarca, Yenişehir, Esenyalı, Velibaba, Çamçeşme, Şeyhli, Sapanbağları ve Ahmet Yesevi Mahallelerinde  sokak iftarlarıyla  Pendiklileri bir araya getirecek.   İftarda  çorbasından etli ve sebzeli yemeklere, pilavından tatlı ve ayranına kadar her gün beş çeşit sunulacak.

Daha detaylı bilgi için belediyemize başvurabilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here