Take a fresh look at your lifestyle.

Osman Sınav’dan Yeni Bir Dizi Daha “Kızıl Elma”

2

Ünlü Yönetmen Osman Sınav’dan “Kızıl Elma” isimli yeni bir dizi daha çok yakında TRT 1 ekranlarında yer alacak.

osman-sinav-kizilelma
Osman Sınav, TRT 1 ekranlarında yayınlananacak olan Kızıl Elma dizisi ile ekranlara iddialı bir giriş yapacak. Milli İstihbarat Teşkilatı’nı konu alan dizinin başrolünde Murat Altay’ı Furkan Palalı canlandıracak. Türkiye’nin milli varlık ve çıkarlarını korumaya çalışan kahramanlarının hayatını konu alacak dizide,bu kahramanların Yeni Türkiye’nin büyümesi adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki çabaları anlatılacak. ‘Ülken için yaşa aşkın için öl’ sloganıyla ekranlarda fragmanı dönene yeni dizi çok yakında TRT 1’de başlayacak.

Kızıl Elma, Türk mitolojisinde özellikle Oğuz Türkleri ve Türkler için üzerinde düşünüldüğü zaman uzaklaşan fakat uzaklaştığı oranda da cazibesi artan düşler veya ülkülerdir. Türk devletleri için bir amacın ve hedefin simgesidir. Kelimenin tam olarak nerede, nasıl ve ne zaman geçtiği bilinmemek ile birlikte tarihi akış içerisinde her zaman ilerlemenin bir sembolü haline gelmiştir. İstanbul’un Fethi’nin ardından, Kızıl Elma’nın, Roma’daki San Pietro Bazilikası’nin mihrabında yer alan altın top olduğu ileri sürülmektedir.

2 Comments
  1. Eğitim Portal says

    Osman sınavın her yaptığı dizi olay olmuş reyting rekorları kırmıştır. inşallah uzun soluklu bir dizi olur. inanıyorum ki kızıl elma dizisi de izlenen bol reyting alan bir dizi olacaktır.

  2. Ali Bayram says

    Aynen, Osman Sinavin tum dizileri hep reyting rekorlari kirmistir. Bence bu dizi de kalitesi ile, izleyici kitlesi ile digerlerinden farkli olmayacaktir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.