Opera Mini İle Sansüre Dur Deyin!

14
2.649 Okuma

Sizlere bugün çok güzel bir web tarayıcı ile tanıştıracağım. Bu tarayıcıyı kurup denedikten sonra harika birşey diyeceksiniz. Android kullanıcıları bu küçük ama bir o kadar hızlı olan Opera Mini web tarayıcısı ile ülkemizde yaşanan sansüre, yasaklara karşı dur diyecekler.

opera-mini-ile-sansure-dur-deyinOpera Mini uygulamasını diğer tarayıcılardan ayıran en büyük özelliği, küçük ama hızlı bir tarayıcı olmasıdır. Kotalı internet kullanıcılarının bu tarayıcıyı mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum. Veri kullanımını 80%’e varan ölçülerde düşürüyor.

Şimdi gelelim sansürlü sitelere android telefonlarda nasıl bu kadar rahtlıkla girilebildiğini anlatalım. Android telefonunuza bu uygulamayı kurduktan sonra hiçbir ayar vs. yapmanıza gerek yok. İstediğiniz siteye gönül rahatlığı ile girebiliyorsunuz.

Böyle küçük bir uygulamanın gelelim en büyük eksikliğini sizlere anlatmaya. Opera mininin en büyük eksikliği java ve flash dosyalarını çalıştırmamasıdır.

Son bir not olarak ve bir opera mini kullanıcısı olarak sizlerinde denemesini tavsiye ederim. Opera mini sadece 2-3 mb boyutunda küçük ama bir o kadar da büyük bir uygulamadır.

Opera Mini İndir

14 YORUMLAR

  1. Opera güzel bir browser fakat onunda kullanım sıkıntıları var. yani şöyle hemn kullanışlı hemen flash destekli hemde chrome kadar hızlı bir browser nezaman çıkartıcaklar merak ediyorum. teşekkürler yazınız için ama yine kötünün iyisi chrome 🙂

  2. Bence de opera tarayıcılar arasında, bir ayrıdır. Herşeyi kaliteli ve on numaradır.
    Arabalar içerisinde nasıl volvo bir ayrıysa. Bence tarayıcıların da volvo’su Operadır…
    Kendi aracım volvo diye demedim 😀

  3. Operanın sevdiğim diğer bir yanı ise, mobilden giriş yapıldığında dahi masaüstü görünüme geçiş yapılabliyor olması. Gerçekten bu açıdanda çok işime yarıyor 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here