MSN Devri Bitti Skype Devri Başladı

3
4.087 Okuma

Windows Live Messenger’ın tarihteki yerini almasına saatler kaldı. Microsoft MSN kullanıcılarına sürekli Skype’a geçmelerini tavsiye ediyor.

msn skype

Bilmeyenler için kısaca Skype 2011 yılında Microsoft tarafından 8.5 milyar dolara satın alınmıştı. Böyle bir değişim Microsoft’un Skype’yi satın almasından sonra beklenen bir gelişmeydi. Ve de öylede oldu.

Microsoft’un yaptığı duyurulara göre, 8 Nisan 2013’ten itibaren Windows Live Messenger devri son bulacak ve 300 milyon kullanıcı yine kendi hotmail hesaplarından Skype ile oturum açmak zorunda kalacak.
Kullanıcılar MSN’de olduğu gibi yine Skype üzerinden, dosya alışverişi, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi iletişim hizmetlerini kullanabilecekler. Skype’deki diğer bir özellik olan belli bir ücret karşılığında da telefon görüşmeleri yapabilecek.

Türkiye’de çok fazla kullanılmayan Skype, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve rakiplerine fark atacak hızlılık ve özellikleri bulunuyor.

Skype’yi İndirmek için: Tıklayın

3 YORUMLAR

  1. Skype’i Microsoftun satın alması çok iyi oldu. Artık sürekli olarak gelişen bir skype görüyoruz. Çok farklı uygulamalarla çağa ayak uyduruyorlar. Yani bizim işimiz anlık mesajlaşma deyip kenara geçmiyorlar. Skype Translator ve skype Qik bunların en büyük kanıtı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here