Microsoft, Nokia İsmini Resmen Sildi!

0
1.838 Okuma

Uzun bir süredir konuşulan sonunda oldu. Microsoft resmi bloğundan yapılan açıklamaya göre artık Lumia serisi telefonlarda Nokia ismi yerine Microsoft ismi yer alacak.

microsoft-lumia

Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınmasının ardından bir çok kez gündeme gelen Nokia isminin silineceği ve yerine Microsoft isminin kullanılacağı haberleri sonunda resmiyet kazandı. En son olarak Nokia France Facebook hesabında bir gönderide dile getirilmişti.

Artık Veda Vakti Geldi

90’lı yılların sonuna ve 2000’li yılların başlarına damgasını vuran Nokia ismi, bugün Microsoft’un resmi blogu üzerinden yapılan açıklamayla birlikte tarihe karıştı. Uzun süredir konuşulan söylentileri doğrulayan bu açıklamaya göre Microsoft, bundan sonra Lumia serisi akıllı telefonlarda Nokia yerine Microsoft adını ve logosunu kullanacak.

microsoft-lumia-2

Giriş Seviyesi Telefonlara Devam!

Microsoft, yaptığı açıklamada aynı zamanda Nokia isminin giriş seviyesi telefonlarda kullanılmaya devam edileceğini de söyledi. Bu iddiayı doğrulayan bir açıklamada bulunan Microsoft’un telefon pazarlama biriminin kıdemli başkan yardımcısı Tuula Rytila, Nokia 130 modeli gibi önümüzdeki yıllarda çıkartılacak giriş seviyesi telefonlarda Nokia isminin kullanılacağını söyledi.

10 yıl süreyle lisanslandı

Ayrıca Rytila, Nokia markasını 10 yıl süreyle giriş seviyesi telefonlar için lisansladıklarını dile getirdi. Tabi bu modellerin üretimine ne kadar devam edilir bilinmez ancak Rytila, Nokia markasını bu tarz telefonlar için lisansladıklarının altını çizdi.

Hatırlayacağınız üzere şirket Windows Phone’a odaklanmak için bir süre önce Nokia’nın giriş seviyesi telefonlarının bir kısmından vazgeçme kararı almıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here