Metro Manila Filmi

0
631 Okuma

Metro Manila filmini izledim, sizlerinde izlemesini tavsiye ederim.

metro-manila-filmi-poster

Çaresizlik içinde çare aramaya çalışan bir anne ve babanın dramı. Kırsaldan gelip başkent hayatına atılan ama bu atılım sırasında gerçek bir kültür şokuyla karşı karşıya kalan ailenin tek umudu hayatta kalabilme adına yaşamlarını öyle veya böyle idare ettirebilmek. Bunun için de ailemizin bayan üyesi hoşnut oladığı işte çalışırken bay tarafı ise sırtın yaslayabileceğini düşündüğü bir iş bulur. Tabii bu büyük şehirde her şey sandıklarının aksine işlemektedir. Film de zaten bunu anlatır.Senaryosu,işlenişi ve karakterleri film ilerledikçe sindirdiğinizde, sonunda sizin de memnun kalacağınıza inandığım bir film Metro Manila.

metro-manila-filmi

Metro Manila Filmi Fragmanı :

Metro Manila Filmi Konusu

Bol ödüllü Cashback / Zamana Güzellik Kat ile dikkatleri üzerine toplayan genç İngiliz yönetmen Sean Ellis’in yönetmenliğini, senaristliğini, yapımcılığını ve kameramanlığını üstlendiği son filmi, şiirsel olduğu kadar gerçekçi bir polisiye dram.

Pirinç tarlalarıyla kaplı kuzey Filipinler’de yaşayan Oscar Ramirez ve ailesi, her sabah yalnızca yoksulluk ve kıtlığın olduğu bir coğrafyada uyanmaktadır. Oscar bu gidişatı sonlandırmak amacıyla ve ailesine iyi bir gelecek sunmak için Metro Manila isimli büyük bir şehre gitmek üzere ailesini ikna eder. Buraya vardıklarında işler hiç de yolunda gitmez ancak Oscar’ın kamyon şoförlüğü yapacağı bir işle karşılaşması sonrasında işler yolunda gider. Kendini şanslı hisseden aile üyelerini bekleyen kötü sürpriz ise kısa bir süre sonra ortaya çıkar. Oscar’ın kabul ettiği iş gerçekte gizemli olaylara sahne olmuş ve yüksek bir ölüm oranıyla ün salmıştır. Oscar yeni hayatının ve yeni işinin getirdiği çeşitli tehlikelerle karşılaşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here