Kutlu Doğum-2013 Açılışına Dair

0
5.152 Okuma

Bir Kutlu Doğum açılışını daha geride bıraktık…

Malumunuz Diyanet İşleri Başkanlığımız 20 yılı aşkın süredir Kutlu Doğum Haftası adıyla Nisan ayımızı şereflendiriyor. Ve son 3-4 yıldır bu haftaya özel bir tema belirleyerek, daha etkin ve kalıcı bir izlenim bırakmak istiyor. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu ise her yıl gücünü ve etkisini artıran program ve etkinler gösteriyor.

Kutlu Doğum 2013

Her biri birbirinden önemli ve değerli, özenle seçilmiş temalar arasına bu sene “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” adlı tema belirlenerek eklendi. Tabii zâhirde 4-5 saatlik bir program gibi görünen bu açılışların ardında, aylarca süren bir alt yapı çalışması vardı. Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İrşat Hizmetleri Dairesi Başkanlığımızın öncülüğünde yürütülen bu çalışmaların içerisinde bizzat bulunan biri olarak şunu belirtmeliyim ki, dışarıdan görüldüğü gibi basit ve gelişigüzel bir çalışma değil bu haftada yapılanlar. Binbir emekle, binbir zahmetle adeta nakış nakış işlenen ve kusursuz olması için uykusuz gecelerin, yorgun gündüzlerin harcandığı büyük bir mahsül bu çalışmalar. Ne olursa olsun artısıyla eksisiyle, hatasıyla sevabıyla bizlere düşen bu işin asıl kahramanlarının hepsini yani Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez hocamızdan, büro personellerimize kadar takdir etmektir bence.

Gelelim açılış programımıza…

Bu yıl yine Ankara, Arena Kapalı Spor Salonu’nda, 13 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz açılış programımız harikaydı. Geçen sene girişlerde yaşanan sıkıntılar bu yıl tedbirler alınarak giderildi ve tüm vatandaşlarımız rahat ve güvenli bir şekilde salona giriş yapabildi. Programa gelen herkese her yıl olduğu gibi Kutlu Doğum Özel Kitabı ve gül takdimi yapıldı. 19:30 başlangıç saati duyurulan programımız partilerin Genel Başkanları, Bakanlar ve Başbakanımız Recep Tayyib Erdoğan’ın teşrifleriyle 20:00 gibi başlamış oldu.

Hoşgeldiniz VTR’si, çifte sala ve İshak DANIŞ hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programımız, İstikal Marşı ve saygı duruşunun ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Özel Korosunun konseriyle devam etti. Kutlu Doğum Sinevizyonu, Halk ve Ünlü Ropörtajları ve aralarda dönen özel Kutlu Doğum Klibi ile gece adeta tüm maneviyatıyla iliklerimize işlendi.

Programın son kısmında protokol konuşmaları vardı. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ hocamızın konuşması ve programa katılan parti Genel Başkanları, Devlet Bakanımız ve Başbakanımızın konuşmaları çok önemli mesajlar içeriyordu.

Programımız protokol konuşmalarının ardından sahneye gelen tüm prokole remz-i Muhammedi olan GÜL TAKDİMİ ve toplu fotoğraf çekimi ile 23.00’da nihayete ermiş oldu. Aylarca ve özellikle o günün sonunda yaşanan yorgunluklar bu muhteşem gece ve gecenin sonunda ortaya çıkan tablo ile adeta yok oldu. Mevla’ya hamd olsun bir Kutlu Doğum’u daha onurlu ve gururlu bir şekilde başlatmış olduk.

Son olarak, hafta boyunca Türkiye’nin dört bir tarafında düzenlenecek birbirinden güzel Kutlu Doğum programlarına katılmanızı acizane tavsiye ediyorum.

Mevla nice güzel Kutlu Doğum haftalarına ulaşabilmeyi nasib eylesin. Kutlu Doğum Haftamız tekrardan mübarek olsun.

Fotoğraf arşivi için tıklayınız

İlyas Uçar (Evvâh)

Alıntıdır..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here