Google Penguen 2.0 Güncellemesi Bitti

19
10.453 Okuma

Google ekibinin başındaki isimlerden “Matt Cutts” ,  “Penguen 2.0″ güncellemesinin bittiğini duyurdu.

google-penguin

 

Daha öce bu yazımızda Penguen 2.0  ‘ın geleceğini haber vermiştik. Şimdi ise Matt Cutts resmi Twitter hesabından güncellemenin 23 Mayıs itibari ile bittiğini duyurdu. Güncellemede ingilizce aramaların %2.3’ü etkilenmiş olduğu söyleniyor. Güncelleme bütün diller arasındada tamamlanmıştır.

Türkiye’de de çoğu sitenin aramalarda etkilendiği kesin bir gerçektir. Özgün içerik ve güncelliğini koruyan sitelerin sıralamada büyük bir başarı yakalayacağına eminim.

İşte Matt Cutts’un Penguen 2.0 güncellemesinin bittiğini haber verdiği o twitter mesajı;

Penguin 2.0 Rolled

Daha detaylı bilgi için Matt Cutts resmi sitesine göz atabilirsiniz:

Matt Cutts – Penguin 2.0 rolled out today

 

19 YORUMLAR

  1. Türkiye’deki birçok web sitesi özgün içerik üretiminde ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu son güncelleme ile özgün içerik üreten siteler, rakiplerinden bir adım daha önde olacak gibi. Özgünlük ve güncellik bir web sitesi için en iyi SEO yöntemidir.

  2. Artık backlink etkili olmuyo başka bir yöntemi var . Ancak ben bulamıyorum bana yardımcı olacak biri var mı o yolu izleyelim. Ben elektrikçiyim tümse semtlere elektrik hizmeti veren bir sitem var ancak googlede durumumm pek iyi değil elektrikçi rekllamlarındada olur olmaz tıklanma alıyoruz. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum.

  3. penguen güncellemesi bitmedi diye biliyorum google türkiye yetkilileri ile irtibatta olana rkadaşlarımdan aldım bilgiye göre günceleleme hala devam ediyor ve güncelleme devam ettikçe bir çok site çöp duruma düşecek..

  4. Google arama motorundan Su kaçağı tespiti işleri yapıyoruz İstanbul geneli yaptığımız bu servis bir internet sitesi sayesinde yapmaktayız. Fakat siteler yerinde durmuyor çalışmalar yerinde anlamadım gitti . site çaşışmalarında nere dikkat edeceğiz bize yardımcı olun.

  5. Google’da algoritma bitmez, dalgalanma da sürekli olacaktır. İçeriğiniz sağlam olduğu sürece. link inşanız da kaliteli ve abartısız olduğu sürece sıkıntılarla karşılaşmazsınız pek.

    Bir kaç tane dofollow linkiniz, biraz daha fazla nofollow link verilmiş tanıtım yazınız olmalı. Dikkat nofollow evet, tanıtım yazılarında nofollow link çıkışı uygun görülüyor Google tarafından.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here