Anasayfa » Webmaster » Google Penguen 2.0 Güncellemesi Bitti

Google Penguen 2.0 Güncellemesi Bitti

Google ekibinin başındaki isimlerden “Matt Cutts” ,  “Penguen 2.0″ güncellemesinin bittiğini duyurdu.

google-penguin

 

Daha öce bu yazımızda Penguen 2.0  ‘ın geleceğini haber vermiştik. Şimdi ise Matt Cutts resmi Twitter hesabından güncellemenin 23 Mayıs itibari ile bittiğini duyurdu. Güncellemede ingilizce aramaların %2.3’ü etkilenmiş olduğu söyleniyor. Güncelleme bütün diller arasındada tamamlanmıştır.

Türkiye’de de çoğu sitenin aramalarda etkilendiği kesin bir gerçektir. Özgün içerik ve güncelliğini koruyan sitelerin sıralamada büyük bir başarı yakalayacağına eminim.

İşte Matt Cutts’un Penguen 2.0 güncellemesinin bittiğini haber verdiği o twitter mesajı;

Penguin 2.0 Rolled

Daha detaylı bilgi için Matt Cutts resmi sitesine göz atabilirsiniz:

Matt Cutts – Penguin 2.0 rolled out today

 

Hakkında Ali Gültekin

İstanbulda yaşıyorum, Aslen Karamanlıyım. Amatör olarak Web alanında uğraşıyorum. Projelerimde en çok kullandığım hazır scriptler; Joomla ve Wordpress ağırlıklıdır. Açıköğretim okuyorum..

19 Yorum

 1. Bilgi için teşekkürler 🙂

 2. Birçok webmasterın geçmişe yönelik çalışmaları çöp oldu gitti.. site sıralamalarına bakıyorumda herşey allak bullak olmuş ve bir çoğununda işine yaramış..

 3. Türkiye’deki birçok web sitesi özgün içerik üretiminde ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu son güncelleme ile özgün içerik üreten siteler, rakiplerinden bir adım daha önde olacak gibi. Özgünlük ve güncellik bir web sitesi için en iyi SEO yöntemidir.

 4. Umarım herkes hak ettiği değeri alır. Penguin ciddi derecede saçmaladı zaten. Alakasız siteleri aldı öne. İnşallah aynı olmaz

 5. Aynen darma dağın yaptı google siteleri ama yine bizim sektörde backlinlk alan siteler kafada nasıl bir güncelleme yaptın google ya …

 6. Malum tarihte gerçekleşen güncelleme ile doğru yolda ilerlerken zarar gören ve sıralama da hak etmediği halde gerileyen sitelerde olduğu gözlenmiştir. Selamlar..

 7. Yok mu bir cevabı arkadaşlar , site tamamen kayboldu ilk sayfada çıkıyordu bir daha geri gelir mi

 8. Artık backlink etkili olmuyo başka bir yöntemi var . Ancak ben bulamıyorum bana yardımcı olacak biri var mı o yolu izleyelim. Ben elektrikçiyim tümse semtlere elektrik hizmeti veren bir sitem var ancak googlede durumumm pek iyi değil elektrikçi rekllamlarındada olur olmaz tıklanma alıyoruz. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum.

 9. penguen güncellemesi bitmedi diye biliyorum google türkiye yetkilileri ile irtibatta olana rkadaşlarımdan aldım bilgiye göre günceleleme hala devam ediyor ve güncelleme devam ettikçe bir çok site çöp duruma düşecek..

 10. Google arama motorundan Su kaçağı tespiti işleri yapıyoruz İstanbul geneli yaptığımız bu servis bir internet sitesi sayesinde yapmaktayız. Fakat siteler yerinde durmuyor çalışmalar yerinde anlamadım gitti . site çaşışmalarında nere dikkat edeceğiz bize yardımcı olun.

 11. gerçekten google kendisi bile nabtını bilmiyor

 12. çok güzelbilgiler paylaşmışsınız bu tür güncellemeler olduğunda lütfen tekrar bildiriniz, sitenizi takipteyim teşekkürler

 13. Google’da algoritma bitmez, dalgalanma da sürekli olacaktır. İçeriğiniz sağlam olduğu sürece. link inşanız da kaliteli ve abartısız olduğu sürece sıkıntılarla karşılaşmazsınız pek.

  Bir kaç tane dofollow linkiniz, biraz daha fazla nofollow link verilmiş tanıtım yazınız olmalı. Dikkat nofollow evet, tanıtım yazılarında nofollow link çıkışı uygun görülüyor Google tarafından.

 14. Açıklamalar için teşekkürler,saolun

 15. Google, kullanıcılarına her zaman en iyi ve en doğru bilgiyi vermeye çalışmaktadır, o sebeple güncellemeleri devam edecektir mutlaka.

 16. matt amcam yine döktürmüş çok faydalı bir site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir