Take a fresh look at your lifestyle.

Google Penguen 2.0 Güncellemesi Bitti

19

Google ekibinin başındaki isimlerden “Matt Cutts” ,  “Penguen 2.0″ güncellemesinin bittiğini duyurdu.

google-penguin

 

Daha öce bu yazımızda Penguen 2.0  ‘ın geleceğini haber vermiştik. Şimdi ise Matt Cutts resmi Twitter hesabından güncellemenin 23 Mayıs itibari ile bittiğini duyurdu. Güncellemede ingilizce aramaların %2.3’ü etkilenmiş olduğu söyleniyor. Güncelleme bütün diller arasındada tamamlanmıştır.

Türkiye’de de çoğu sitenin aramalarda etkilendiği kesin bir gerçektir. Özgün içerik ve güncelliğini koruyan sitelerin sıralamada büyük bir başarı yakalayacağına eminim.

İşte Matt Cutts’un Penguen 2.0 güncellemesinin bittiğini haber verdiği o twitter mesajı;

Penguin 2.0 Rolled

Daha detaylı bilgi için Matt Cutts resmi sitesine göz atabilirsiniz:

Matt Cutts – Penguin 2.0 rolled out today

 

19 Comments
 1. filmizle says

  Bilgi için teşekkürler 🙂

 2. güneş says

  Birçok webmasterın geçmişe yönelik çalışmaları çöp oldu gitti.. site sıralamalarına bakıyorumda herşey allak bullak olmuş ve bir çoğununda işine yaramış..

  1. Kenan says

   Haklısınız http://www.spor77.com sitem çok zarar gördü

 3. Engin Gürşen says

  Türkiye’deki birçok web sitesi özgün içerik üretiminde ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu son güncelleme ile özgün içerik üreten siteler, rakiplerinden bir adım daha önde olacak gibi. Özgünlük ve güncellik bir web sitesi için en iyi SEO yöntemidir.

 4. Strateji oyunu says

  Umarım herkes hak ettiği değeri alır. Penguin ciddi derecede saçmaladı zaten. Alakasız siteleri aldı öne. İnşallah aynı olmaz

 5. su kaçağı nasıl bulunur says

  Aynen darma dağın yaptı google siteleri ama yine bizim sektörde backlinlk alan siteler kafada nasıl bir güncelleme yaptın google ya …

 6. keçiören halı yıkama says

  Malum tarihte gerçekleşen güncelleme ile doğru yolda ilerlerken zarar gören ve sıralama da hak etmediği halde gerileyen sitelerde olduğu gözlenmiştir. Selamlar..

 7. istanbul su kaçağı bulma says

  Yok mu bir cevabı arkadaşlar , site tamamen kayboldu ilk sayfada çıkıyordu bir daha geri gelir mi

 8. elektrikçi says

  Artık backlink etkili olmuyo başka bir yöntemi var . Ancak ben bulamıyorum bana yardımcı olacak biri var mı o yolu izleyelim. Ben elektrikçiyim tümse semtlere elektrik hizmeti veren bir sitem var ancak googlede durumumm pek iyi değil elektrikçi rekllamlarındada olur olmaz tıklanma alıyoruz. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum.

 9. Sesli Chat says

  penguen güncellemesi bitmedi diye biliyorum google türkiye yetkilileri ile irtibatta olana rkadaşlarımdan aldım bilgiye göre günceleleme hala devam ediyor ve güncelleme devam ettikçe bir çok site çöp duruma düşecek..

 10. istanbul su kaçağı bulma says

  Google arama motorundan Su kaçağı tespiti işleri yapıyoruz İstanbul geneli yaptığımız bu servis bir internet sitesi sayesinde yapmaktayız. Fakat siteler yerinde durmuyor çalışmalar yerinde anlamadım gitti . site çaşışmalarında nere dikkat edeceğiz bize yardımcı olun.

 11. elektrikçi says

  gerçekten google kendisi bile nabtını bilmiyor

 12. kocaeli evden eve nakliyat says

  bilgilendirme için teşekkürler

 13. su kaçağı bulma says

  çok güzelbilgiler paylaşmışsınız bu tür güncellemeler olduğunda lütfen tekrar bildiriniz, sitenizi takipteyim teşekkürler

 14. soru cevap says

  Google’da algoritma bitmez, dalgalanma da sürekli olacaktır. İçeriğiniz sağlam olduğu sürece. link inşanız da kaliteli ve abartısız olduğu sürece sıkıntılarla karşılaşmazsınız pek.

  Bir kaç tane dofollow linkiniz, biraz daha fazla nofollow link verilmiş tanıtım yazınız olmalı. Dikkat nofollow evet, tanıtım yazılarında nofollow link çıkışı uygun görülüyor Google tarafından.

 15. Marka Ucuz says

  Açıklamalar için teşekkürler,saolun

 16. Burak Özkan says

  Google, kullanıcılarına her zaman en iyi ve en doğru bilgiyi vermeye çalışmaktadır, o sebeple güncellemeleri devam edecektir mutlaka.

 17. daniel says

  matt amcam yine döktürmüş çok faydalı bir site.

 18. Fatih Bilgisayar Servisi says

  Eksik olmayın

Leave A Reply

Your email address will not be published.