Google 15 Yaşında!

0
3.387 Okuma

Ünlü arama motoru devi Google, 15. yaşını ana sayfasında hazırladığı animasyonlu bir pinata doodle’i ile kutluyor.

Google Pinata Doodle

Arama motoru devi Google,  Larry Page ve Sergey Brin isimli iki Stanford Üniversitesi öğrencisinin 1998 yılında bir araya gelip oluşturdukları bu muhteşem teknolojik buluşun üzerinden 15 sene geçti.

Doğum günü olarak 27 Eylül’ü seçen google bu güne özel olarak hazırladığı Pinata isimli doodle ile kutluyor. Google bu doodle’de Pinata isimli Meksika kökenli partilerde oynanan oyunu baz alarak bir doodle oluşturdu.

Meksika’da oynanan Pinata isimli oyunda içinde oyuncak ya da şeker bulunan kağıt ya da kumaştan yapılmış maketlere gözleri bağlı oyuncuların sopayla vurarak kırması hedefleniyor.

Google, 15. doğum günü şerefine hazırladığı bu animasyonlu Doodle’da yıldız şeklinde bir oyuncağa her bir kullanıcıya belli bir hak vererek vurmanızı sağlıyor. Yıldızın içinden düşen şeker sayısını gösteren logo, bu rakamları Google+’da paylaşma imkanı da sunuyor.

Son bir not olarak Google 2005 yılına kadar doğum gününü “7 Eylül 1998” di. 2005 yılından sonra Google bu tarihi değiştirerek “27 Eylül 1988” olarak değiştirdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here