Facebook’ta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

2
6.325 Okuma

Facebook’un videoları otomatik oynatma özelliği, kotalı internet kullanıcılarının kabusu haline geldi. Peki bunun çözümü var mı ? Tabiki var..

facebook-otomatik-video-oynatma-kapatma

Popüler sosyal ağ sitesi Facebook, son yaptığı yenilik ile bazı kullanıcıların başını ağrıtmaya başladı. Facebook üzerinde yer alan videolar artık kendi kendine videolar oynatılmaya başlanmıştır. Kotalı internet kullanıcıları için bu çok büyük bir veri kaybı anlamına geliyor.

Facebook hesabınızdan yapacağınız küçük bir değişiklik ile bu can sıkıcı durumdan sizlerde kurtulabilirsiniz. Kısaca yapmanız gereken adımlar şunlardır;

Facebook hesabınızdan sağ üst köşedeki Ayarlar kısmındaki videolar bölümündeki Otomatik Video Oynatma bölümü açıksa kapatılmalıdır.

Mobil kullanıcılar için bu durum biraz daha farklıdır. Facebook videolarının tamamen otomatik oynatılmasını kapatmak mümkün değildir. Mobil kullanıcılar için sadece bir seçenek mevcuttur. Videoları sadece  mobil ağda kapatabiliyorsunuz. Videolar Wi-fi açıkken oynatılmaya devam edecektir. Mobil kullanıcılar için en iyi ayar; Wi-fi açıkken otomatik video oynatmayı seçebilmeleridir.

Android kullanıcıları Facebook açıkken, sol taraftaki bara basarak, buradan “Uygulama Ayarları” kısmına geldiklerinde, karşılarına çıkan ”Otomatik Videoları sadece Wi-Fi açıkken oynat” şeklide bir seçenek göreceklerdir.

Apple kullanıcları için ise, Tıpkı Android kullanıcıları gibi onlar da aynı işlemi sadece Wi-Fi açıkken çalışma modeline çevirebiliyorlar. Facebook videolarını kapatabilmek için; “iOS Ayarlar” kısmından, “Facebook Ayarları” bölümüne girip, buradan “Video” başlığına girdiğinizde,  Wi-Fi açıkken oynat ibaresini göreceksiniz ve değişikliği buradan yapacaksınız. İşlem bu kadar basittir.

Kotalı internet kullanıcıları ve bu yeni özelliği sevmeyen kullanıcılar bu yöntemler ile Facebook Otomatik Video Önizleme özelliğinden kurtulacaklardır..

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here