Çizgi Tagem Test Yayınına Başladı!

2
3.320 Okuma

Yine, yeni, yeniden! Çizgi Tagem test yayınına başladı!
Cizgi-Tagem

Çizgi Tagem Nedir ?

Çizgi Tagem uzaktan eğitim platformu Bilişim ve Elektronik alanında 1,400 saatten fazla video ve görsel eğitim, 90,000 sayfadan fazla teknik ve teknolojik doküman içeren büyük bir internet platformudur.

Çizgi Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi Çizgi Elektronik ve bilişim Sivil Toplum Kuruluşlarının liderliğinde, ülkemizin kalkınma perspektifinin ve ekonomisinin araştırma geliştirmeye, eğitime, yenilikçi çalışmalara ve bilgiye dayalı olmasının zorlaması dolayısıyla AR-GE ve eğitim projelerinin desteklenmesi gerekliliği fikrinden doğmuştur. Çizgi-TAGEM’in hedefi bilişim sektöründe çalışan veya bu konulara meraklı kişilere e-öğrenim sağlamak, bu amaçla gereken alt yapıyı barındırmak, bilişim sektörü piyasası için gözetim faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşlara teknik destek sağlamak, bilişim sektöründeki firmalara gözetim ve denetim amacı ile test, deney veya araştırma sorunlarında destek olmaktır.

Bilişim ve elektronik sektöründe endüstriyel araştırma ve teknoloji geliştirmek; yenilikleri desteklemek; özendirmek; izlemek ve üniversite-sanayi ilişkilerinde aracı olmak Çizgi- TAGEM’in temel işlevleri arasındadır. Çizgi TAGEM hiçbir faaliyetinden kâr beklentisi yoktur ve kendisine destek olan kurum ve kuruluşların bağışları ile finanse edilir.

Çizgi Tagem Neden Kapatıldı ?

İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada MEB başmüfettişi tarafından bir bilirkişi raporuna göre;
“Sanal akademi e-kampüs” kapsamında geniş kitlelere internet ortamında ücretsiz eğitim imkanı sunulduğu;
– Ancak, sertifika almak isteyenler için kurum bünyesinde düzenlenen sertifika almaya yönelik seminerlere devam eden kursiyerlerden, verilecek sertifikanın niteliğine göre, 2011 verilerinde 280-390 TL arasında değişen ücret alındığı;
– 5583 sayılı kanun’un 3’ncü maddesine göre “Kaçak Kurs” faaliyeti kapsamında olduğu
gerekçesiyle kapatma kararı alınmıştır.

Niyazi SARAL açıklama:
Yüzlerce öğrenci, öğretmen, takipçimiz, dostumuz ve arkadaşımızdan “Çizgi Tagem neden kapanıyor?” sorusu geldiği için şahsi Blog sayfalarımda bunu daha geniş açıklamaya karar verdim. Evet Çizgi Tagem internet sitesini 13 Nisan tarihinden itibaren kademeli olarak kapatacağız. Tek sebebi son damla olan dava süreci de değildir. Dediğim gibi, o son damladır. Gerçek nedenini anlayabilmeniz için 2008 ve 2013 yılları arasında yaptıklarımız ve sonuçlarını tüm gerçekliği ile sizlere anlatmak zorundayım. Bizleri dikkate alarak sonuna kadar okuyabilenlere şimdiden teşekkür ederim.

Niyazi Saral Hocamızın ayrıntılı açıklama için tıklayınız.

Ve Çizgi Tagem Tekrardan Yayında!

2013 yılında kademeli olarak mahkeme kararıyla kapatılan Çizgi Tagem geçtiğimiz günlerde tekrardan yayın hayatına başladı.  2014 yılında tekrar açılan uzaktan eğitim platformumuzun içerikleri Tübitak Ulakbim sunucularında barındırılmaktadır.

Uzaktan Eğitim Platformu kapsamında;

Bilişime Giriş, MS Office ve Uygulama Programları, Bilgisayar Donanım ve Ağ Teknolojileri, Bilgisayar Mühendisliği ve Gömülü Sistemler, Yazılım Mühendisliği ve Bilişim Güvenliği Eğitimleri yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

2 YORUMLAR

  1. Çizgi Elektroniğin Tagem projesini çok uzun zamandır takip ediyorum. başlarda elektronik ve bilgisayar teknisyenliği üzerine eğitimler ile başlamışlardı. Sonrasında office eğitimleri ile devam ettiler. Hem kalite hem de sertifikaları ile en iyisi olduklarını kanıtlıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here