Anasayfa » Günlük » Çanakkale Savaşlarının 99. Yıl Dönümü

Çanakkale Savaşlarının 99. Yıl Dönümü

Bugün Çanakkale Savaşlarının 99. Yıl Dönümünde Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz. Mekanları Cennet Olsun, Ruhları Şad Olsun.

canakkale-destanimiz

Çanakkale, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Ölüm indirmede gökler, ölü püskürtmede yer, / O ne müthiş tipidir, savrulur enkaz-ı beşer’ diye tasvir ettiği, derelerden su yerine kan aktığı, buğday tarlaları gibi ceset tarlalarının oluştuğu, metrekareye 6 bin merminin düştüğü eşi görülmemiş bir kan ve can pazarıdır. Çanakkale, Balkan Harbi yenilgisinden sonra bir daha ayağa kalkamaz denilen bir milletin bütün dünyayı hayretler içerisinde bırakan silkiniş ve direniş destanıdır. Çanakkale, hiç ilgileri olmadığı halde dünyanın bir ucundan getirilen Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan gibi sömürge altındaki milletlere millet olma şuurunu kazandıran bir savaştır. Savaş vardır ki, dar bir çukur içinde ve hançerle dövüşe benzer. Dövüşenler için hiç saha yoktur, ileri-geri yoktur. Ya ölüm veya kazanmak vardır. Burada değil sinirlerinin kuvvetini kaybeden, bir an için gözünü kırpan mahvolur. İşte Çanakkale bu çeşit bir savaştır”

Çanakkale destanımızı, Talha Uğurluel’in Muhteşem Anlatımıyla İzleyebilirsiniz, İzlemek İçin Tıklayın

Hakkında Ali Gültekin

İstanbulda yaşıyorum, Aslen Karamanlıyım. Amatör olarak Web alanında uğraşıyorum. Projelerimde en çok kullandığım hazır scriptler; Joomla ve Wordpress ağırlıklıdır. Açıköğretim okuyorum..

One comment

  1. Yazı hakkındaki açıklamalarınız için teşekkürler, Güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir