Son Haberler
Anasayfa » Günlük » Son Tren Bugün Kalkıyor

Son Tren Bugün Kalkıyor

Haydarpaşa – Söğütlüçeşme – Pendik Banliyö Tren Hattı bugün son kez son yolcularını taşıyor..

pendik-banliyo-treni

Önceki haberimide; Haydarpaşa – Söğütlüçeşme – Pendik Banliyö Tren Hattı‘nın kapatılacağını sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise üzülerek o günün bugün olduğunu sizlere hatırlatmak istedim.

Şehir içi ulaşımda kullanılan banliyo trenleri 2 yıllığına seferleri alt yapı çalışmaları iyileştirme çalışmaları nedeniyle bugün son kez yolcu taşıyacaklar. Banliyö trenleri ile yapılan yolculuklarda milletimiz çok keyifli ve güven içerisinde yolculuk gerçekleştirmektedir.

Milletimiz biraz üzülsede yeni bir başlangıç için zorunlu olarak 2 sene ayrılık yaşayacağız. Ama 2 yıl gibi bişr süre sonunda  daha güvenli ve daha hızlı ve konforlu yolculuk keyfi yaşıyacağız.

Çalışmalar tamamlanınca;

Bostancı – Bakırköy arası 37 dakika, Söğütlüçeşme – Yenikapı arası 12 dakika, Üsküdar – Sirkeci arası 3 dakika, Gebze – Halkalı arası 105 dakika olacak.

1.000.000′un üzerinde insanımızın yolculuk süresi kısalacak. Gebze – Halkalı arasında bir saatte 75.000 yolcu taşınması ön görülüyor.

Türkiye için milat sayılacak bu yatırımlar Türk Milleti için hayırlı olsun.

Hakkında Ali Gültekin

İstanbulda yaşıyorum, Aslen Karamanlıyım. Amatör olarak Web alanında uğraşıyorum. Projelerimde en çok kullandığım hazır scriptler; Joomla ve Wordpress ağırlıklıdır. Açıköğretim okuyorum..

One comment

  1. tirenler kaltı eski bir nostalji olarak çocuklarımıza anlatırız artık 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir